WHP EC 120 Genel Tip 7 kw ısıtıcılı Hava Perdeleri

Fiyat:
19.305,00 TL + KDV
İndirimli Fiyat (%29,2) :
13.662,00 TL + KDV
Kazancınız 5.643,00 TL
KDV Dahil:
16.121,16 TL
Havale / EFT:
16.119,55 TL

GENEL TİP   WHP EC SERİSİ  REZİSTANSLI ISITICILI MODEL ÖZELLİKLERİ

MODEL

Birim

WHP-EC120

ISITICI GÜÇ

kw

 7 kW

GERİLİM/ VOLTAJ 50hz

V

380-3

ISıTICI KADEMELERİ

kw

0 / 4  /  7

TAMGÜÇ ISI ARTIŞI

OC

30 & 25

HAVA DEBİSİ min/ max

m3/h

1300/ 1750

Montaj  kapı genişliği  max

mm

 1200 mm

HAVA ÇIKIŞ HIZI

mmS

7

Montaj  kapı yükseklik  max

 

 2500 mm

AĞIRLIK

kg

14

Cihaz uzunluk

cm

120 cm

BOYUTLAR   en / yük

mm

200 x 185

FAN TİPİ (METAL)

metal

çapraz akışlı

renk

RAL

Ral 9016

TASARRUF VE KONTROL

 

Düzgün yerleştirilmiş bir hava perdesi kapılardan meydana gelen enerji kayıplarını %90 azaltır. Maddi tasarrufun yanında soğuk veya sıcak nedeni ile çalışanların hastalanması, bunalması ve performans kaybı da önlenir. Ayrıca kapıları devamlı açık duran veya açılıp kapanan bir mağaza dışarıdaki insanları içeri davet eder.

 

Yazları ise,klimalı ortamlarda hava perdeleri ısıtıcı açılmadan kullanılabildiği gibi,ısıtıcısız hava perdeleri de kullanılabilir.Bu durumda  içerideki serin  havanın dışarıya kaçması da önlenir.

 

DOĞRU HAVA PERDESİ SEÇİMİ

 

Optimum verimin ve konforun sağlanabilmesi için uygun hava perdesinin seçilmesi çok önemlidir.Yetersiz hava hızına sahip bir hava perdesi kapıdan giren soğuk havayı önleyemeyeceği gibi çok kuvvetli hava üfleyen bir hava perdesi de  altından geçenleri rahatsız eder gürültü de çıkarır.

 

Ayrıca kapının tamamının hava akımı ile kapanması  da gerekmektedir.

 

WENTWAY hava perdelerinin kullanma yükseklikleri Grafik te gösterilmiştir.

 

WENTWAY hava perdelerinin ısıtıcılı ve ısıtıcısız modelleri mevcuttur.Isıtıcısız hava perdeleri de tıpkı ısıtıcılar gibi enerji kayıplarını azaltır,fakat içerde bir esintiye neden olurlar.Isıtıcılı hava perdeleri bu serinlik hissini ortadan kaldırdığı gibi odanın ısıtılmasına ve girişin kuru kalmasına da yardımcı olur.

 

Gerekli olan ısıtma gücü,hava perdesinin odadaki tek ısıtıcı olup olmadığı,içerisi ve dışarısı arasında ki sıcaklık farkı ve enerji maliyetlerine göre hesaplanır.Grafik te  tüm WENTWAY hava perdelerinin ısıtma güçleri verilmiştir.Binalardaki ısı kayıplarının büyük bir kısmı açık kapılardan kaynaklanmaktadır.Açık kapılardan kaybolan enerji miktarı şu faktörlere bağlıdır.

 

  • İçerisi ile dışarısı arasındaki basınç farkı.,
  • İçerisi ile dışarısı arasındaki sıcaklık farkı,
  • Açık kapıya karşı esen rüzgarın hızı.

 

İçeride ki sıcak ve hafif hava ile dışarıda soğuk ve ağır havanın karşılaştığı kapıda bir basınç farkı oluşur.Soğuk hava kapının alt tarafından içeri doğru girer ve içerideki sıcak havayı kapının üst tarafından dışarı doğru iter.Ayrıca kapıya dışardan esen bir rüzgar var ise bu da içeri doğru bir akım yaratır.Doğru seçilmiş ve yerleştirilmiş bir hava perdesi bu kuvvetleri en aza indirip, enerji tasarrufun sağlar.

 

MAHAL ISI TASARRUF KONTROL :

 

Mahal oda termostatı bağlandığı taktirde mevcut sıcaklığın ayar hassasiyeti artacaktır. Böylece enerji tasarrufu artmış olacaktır.  Oda mevcut ve m2 alanına göre oda ısı termostatı ilave ile çalıştırılabilir ve oda ısısı sabit bir dereceye ayarlanabilir. Bu enerji harcamasını ihtiyaca göre azaltır.

 

HAVA PERDESİ NASIL ÇALIŞIR :

 

Tüm hava perdelerinde açık kapıya doğru dik olarak duran yoğun hava akımı oluşturan bir fan bulunur.Hareket eden havanın içindeki kinetik enerji tıpkı bir şelale  gibi  bir hava engeli oluşturur,bu da kapının bir tarafından diğerine hava kaçmasını engeller.Bu hava akımının ortalama %30 u  dışarı doğru yönlendirilmelidir ki dışarıdan esen soğuk hava engellenebilsin.

 

KALİTE

 

Tüm WENTWAY ürünlerinde kullanılan malzemeler TSE ve CE belgelidir.  Tüm WENTWAY ürünleri proses aşamasında ve imalatı tamamlandıktan sonra parça ve cihazlar  mutlaka kontrolden geçer ve etiketlenir.

Diğer Özellikler
Stok KoduWHP EC 120
MarkaWentway
Stok DurumuVar
Garanti (Yıl)2

Wentway Kapı Üstü Hava Perdeleri üretici firma Dizayn Klima Tesisat İnşaat Turizm Gıda Sanayi Ticaret Limited Şirketi 
 
İVOGSAN Merkez Sanayi Sitesi 1354. Cadde 1346. Sokak No: 2 YeniMahalle / ANKARA-TÜRKİYE

Tel/Phone: +90 (312) 395 18 41-42-43 • Faks/ Fax: +90 (312)  395 55 31 Whatsapp +90 (533) 162 94 32

Hava Perdeleri ve Hava Perdesi - Kapı Üstü Hava Perdeleri Siteleri Alan Adı Tescil Alan Bulundurma SEO Tasarım ve Danışmanlık Hizmetleri Dizayn Klima Tesisat Turzim Gıda Sanayi Ticaret Limited Şirketine Ait Olup Wentway® Markası Dizayn Klima Adına Tescillidir.

 

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.